Bluegreen
EN
Få siste nytt fra Bluegreen rett i innboksen
Meld deg på vårt nyhetsbrev

Sendes ut én gang i måneden

BLUEGREEN GROUP | 30.09.2025

Samspill og bygging av FishGlobe NEOM

Fishglobe Technologies valgte Bluegreen som samarbeidspartner for utvikling av design og bygging av 2 stk flytende lukket oppdrettsanlegg 3.5K og 10K.

Beskrivelse av prosjektet

FishGlobe Neom er 2 stk flytende lukket oppdrettsanlegg 3.5K og 10K. Konstruksjonen 3.5K har en totalvekt på 170 tonn og en diameter på over 22 meter. Konstruksjonen 10K har en totalvekt på 290 tonn og en diameter på over 32 meter FishGlobe har en unik patentert teknologi, og eliminerer problematikk med lakselus, rømming og avfallsstoffer. Den er bygget i 100 % resirkulerbart polyetylen og også er svært bestandig mot korrosjon.

Fishglobe Technologies valgte Bluegreen til sin samarbeidspartner for utvikling av design og bygging av prosjektet

Gjennom design og samspillsfase har Bluegreen bidratt til og redusere materialmengden i prosjektet med 30 % fra tidligere design samt bidratt til gode tekniske løsninger for kunden.

Fakta om prosjektet

Kunde: Fishglobe Technologies
Tidsperiode: 02.2024-09.2025
Lukket oppdrettsanlegg i PE
Vekt: 170 tonn | Diameter: 22 m | Volum: 3500 m³
Vekt: 290 tonn | Diameter: 32 m | Volum: 10.000 m³

Sondre Thorsen

Driftsdirektør

Email E-post

Phone 99 56 93 20