Bluegreen
EN
Få siste nytt fra Bluegreen rett i innboksen
Meld deg på vårt nyhetsbrev

Sendes ut én gang i måneden

BLUEGREEN GROUP | 21.08.2025

Over all forventning: Fullt seminar og stor interesse for lukkede anlegg

Tirsdag 19. august arrangerte Bluegreen, Fishglobe Technologies og Ovum et fullsatt miniseminar under Aqua Nor 2025 – og responsen overgikk alle forventninger. Over 150 personer hadde satt av ettermiddagen for å høre siste nytt om flytende lukkede anlegg, med ståplasser langs veggene og engasjement fra start til slutt.

Fra pilot til produksjon

Eivind Helland, CEO i Blue Planet, åpnet seminaret med et tydelig budskap: Flytende lukkede anlegg er ikke lenger et fremtidsprosjekt – teknologien er klar, og markedet er i ferd med å modnes. Med både politiske virkemidler og økt global interesse i ryggen, står næringen foran et gjennombrudd.

Deretter presenterte Bluegreen, Fishglobe Technologies og Ovum sine løsninger – og la frem konkrete data og erfaringer fra drift:

Veien videre

Med oppdatert regulering, økende etterspørsel og dokumenterte resultater er tiden inne for å løfte flytende lukkede løsninger fra nisje til industri. Etter mer enn et tiår med teknologiutvikling, prototyping og testing, er ikke lenger flytende lukket oppdrett "på horisonten". Løsningene er her, teknologien virker og leverandørene er klare for skalering.

Vi takker alle som deltok og bidro til en lærerik og inspirerende ettermiddag!

Nils-Johan Tufte

Partner / adm.dir

Email E-post

Phone 48 30 48 35

Relatert innhold